showcase-feature.png
Hauptseite Hauptseite Засновник студії
Засновник студії
There are no translations available.

Зірка Валентини Данилівни Крамар засяяла на небосхилі 16 квітня 1924 року. ЇЇ мати була  дворянкою, а  батько працював на залізничній станції. Валентина була  наймолодшою з чотирьох дітей, двох хлопчиків та двох дівчаток , вихованням яких займалась матуся. Щойно дівчинці виповнилось 14 років,мати померла, а батька репресували. Брати переїхали жити до Росії, а  В.Д з сестрою знайшли прихисток у рідної тітки. Почалася ВВ війна, батька звільнили, але здоров’я було  підірване. Та все ж він пішов на фронт і там загинув, а дівчатка залишились в   окупованому  Києві.

Саме у цей період  другою родиною для В.Д. стала її викладач з хореографії з чоловіком, для яких дівчинка стала мов рідна дочка (можливо, власний досвід і  навчив її любити всіх дітей, як рідних).

У  1969 році В.Д. закінчує Ленінградське хореографічне училище і  вирішує пов’язати своє життя з мистецтвом хореографії. Повернувшись  до Києва, очолює "секцію з хореографії" у Будинку художньої самодіяльності, викладає, проводить семінари. Її неодноразово запрошують в журі Всесоюзних оглядів та конкурсів. Згодом призначають художнім керівником Будинку культури "Метробуд" на Прорізній , в самому серці Києва.

У 1973 В.Д. було присвоєне Почесне звання «Заслужений працівник культури»,  а у 1976 році вона втілила в життя свою заповітну мрію - створила дитячий колектив українського танцю, в якому робили свої перші кроки майбутні артисти балету. "Барвіночок" був створений як дитячий супутник Національного ансамблю танцю ім П. Вірського.

Протягом багатьох років дорослі артисти передавали свій досвід малечі. Ансамбль  розвивався і набирав популярності. У 1981 році "Барвіночку» було присвоєне звання «Зразковий».

І ось,нарешті, перша подорож за кордон - в Угорщину. Для  1983 року - це була подія! Ансамбль продовжував міцніти, розростався, ставало більше як учасників, так і викладачів і в 1994 році при ансамблі було створенно Державну дитячу хореографічну студію українського танцю "Барвіночок" . Майже 30 років художнім керівником "Барвіночку"  була  Валентина Данилівна Крамар.

Фото

Концерт Памяти Валенитины Крамар