showcase-feature.png
Головна Головна Засновник студії
Засновник студії
There are no translations available.

Зірка Валентини Данилівни Крамар засяяла на небосхилі 16 квітня 1924 року. ЇЇ мати була  дворянкою, а  батько працював на залізничній станції. Валентина була  наймолодшою з чотирьох дітей, вихованням яких займалась матуся. Щойно дівчинці виповнилось 14 років, мати померла, а батька репресували. Брати переїхали жити до Росії, а  Валентина Данилівна з сестрою знайшли прихисток у рідної тітки. Почалася війна, батька звільнили, але його здоров’я було  підірвано. Та все ж він пішов на фронт і там загинув, а дівчатка залишились в окупованому  Києві. Саме у цей період  другою родиною для Валентини Данилівни стала її викладач з хореографії, для якої дівчинка стала мов рідна дочка.

У 1969 році Валентина Данилівна закінчує Ленінградський інститут культури, та вирішує пов’язати своє життя з мистецтвом хореографії. Повернувшись  до Києва, вона очолює секцію з хореографії у Будинку художньої самодіяльності, викладає, проводить семінари. Її неодноразово запрошують в журі Всесоюзних оглядів та конкурсів. Згодом призначають художнім керівником Будинку культури "Метробуд" на Прорізній, в самому серці Києва.

У 1973 Валентині Данилівні було присвоєне Почесне звання «Заслужений працівник культури»,  а у 1976 році вона втілила в життя свою заповітну мрію – створила дитячий колектив українського танцю, в якому робили свої перші кроки майбутні артисти балету. "Барвіночок" був створений як дитячий супутник Національного ансамблю танцю ім П. Вірського. Протягом багатьох років дорослі артисти передавали свій досвід малечі. Ансамбль  розвивався і набирав популярності. У 1981 році "Барвіночку» було присвоєне звання «Зразковий».

 

В 1983 році «Барвіночок» вирушає на свої перші закордонні гастроні, в Угорщину. Ансамбль продовжував міцніти, розростався, ставало більше як учасників, так і викладачів. В 1994 році при ансамблі було створенно Державну дитячу хореографічну студію українського танцю "Барвіночок" . Майже 30 років художнім керівником "Барвіночку"  була  Валентина Данилівна Крамар.

 

Фото

Концерт Пам`яті Валенитини Крамар