showcase-feature.png
Головна Статті Державна студія хореографії "Барвіночок" опинилась без приміщення
Державна студія хореографії "Барвіночок" опинилась без приміщення
There are no translations available.

Кілька місяців тому учасники студії "Барвіночок" танцювали у приміщенні Зеленого театру. Сьогодні тут - порожньо. На початку року з насидженого місця колектив попросили піти. Причину районна влада пояснила просто.

Рута Тарнагродська, мама: "Існує новий власник, який, за своїм бажанням, вирішив створити там щось нове, і ми йому не потрібні".

Що питання про приватизацію державного приміщення розглядалося на сесії Київради, столичні депутати не пригадують. А у комісії з питань культури про продаж комунального майна дізналися від танцювального колективу.

Олександр Бригинець, голова постійної комісії з питань культури та туризму Київради: "Справа темна, тому шо не зрозуміло, як цей заклад, який був - ну нібито був - державним, а не муніципальним, як зазначають, але так чи інакше його включили в перелік об'єктів ще кілька років тому, тих, які можна продати. І в якийсь момент його продали. Ніхто не знає, коли".

У Шевченківській райраді знають. Рішення про приватизацію ухвалили ще у 2007-му, а вже 2009-го року Зелений театр викупило товариство "Ліз-арт". Утім, від коментарів про продаж комунального майна в районній адміністрації відхрещуються. А щоби батьки не піднімали галасу, нову студію для "Барвіночка" чиновники підшукали одразу - у дитячому центрі "Ясний". Коли ж дійшло до ремонту, виявилося, що чіпати приміщення колектив не має права.

Тетяна Левчук, директор державної хореографічної студії "Барвіночок": "У нас нет юридического адреса, у нас нет договора аренды, у нас нет договора суборенды, но мы взрослые люди и понимаем, что так долго продолжаться не может. Придут новые хозяева и скажут - пожалуйста, уходите. А 450 детей за моей спиной стоит и в два раза больше родителей".

Окрім того, будівля вже давно поділена під проекти.

Рута Тарнагродська, мама: "Частину території було передано КМДА в оренду для побудови житлово-комунального комплексу з підземним паркінгом, а майновий склад дитячого будинку "Ясний" - розгладається можливість створення тут державної інженерної академії".

Батьки переконані - за державними проектами стоять приватні інтереси. Самі ж танцюристи опускати руки не збираються.

Діти: "Я хочу закінчити цю школу та отримати диплом. Ми колектив і ми згуртуємось і, я думаю, що ми будемо танцювати".

Ситуація довкола виселення "Барвіночка" - не нова. Лише в Шевченківському районі столиці за останні кілька місяців даху над головою позбавили обласну музичну бібліотеку та кілька галерей на вулиці Костельній.

Інна Неродик, Ігор Пльонкін, 5 канал.