showcase-feature.png
Головна Головна Наша історія

B

цей колектив неможливо не закохатися – юні, дорослі, та зовсім маленькі глядачі, викладачі, батьки, дідусі-бабусі, а найперше – хлопчики та дівчатка, які приходять у Державну хореографічну студію українського танцю «Барвіночок» навчатися мистецтву танцю, поринають у чарівний світ музики, пластики, грації, вишуканості, краси української пісні, народних ігор, звичаїв, обрядів.

Заснований у 1976 році, сьогодні «Барвіночок» - один з провідних дитячих танцювальних колективів України. За натхненну творчу працю «Барвіночку» присвоєно високе звання «Зразковий ансамбль українського танцю». І в цьому величезна заслуга засновника студії, в минулому директора і художнього керівника, заслуженого працівника культури Валентини Крамар. В 1994 році при зразковому ансамблі українського танцю створена Державна дитяча хореографічна студія українського танцю «Барвіночок» - заклад позашкільної освіти, який заснований Шевченківської районної у м. Києві державною адміністрацією та фінансується за рахунок бюджетних коштів району.

Заняття в студії – це справжня школа естетичного виховання. У хореографічних класах нині навчається більше 400 дітей ( від 3-х до 22 років), які займаються згідно навчального плану, затвердженого методичним кабінетом Головного управління культури, мистецтв і культурної спадщини КМДА. У програмі – уроки класичного, народно-сценічного, історико-побутового та українського танців. Після закінчення 8-ми річного навчання в студії учні отримують свідоцтва державного зразку.

За 30-річну історію «Барвіночок» завоював велику популярність серед глядачів. Щорічно колектив студії дає декілька сольних концертів в Києві. Різноманітна програма ансамблю, в основі якої українська музика, танці та пісні багатьох регіонів України. Колектив має великий успіх на сценах міст України та за кордоном – в Росії, Угорщині, Кубі, Польщі, Туреччині, Італії, Австрії, Франції та ін. Приємно відзначити творче натхнення і здобутки за останні роки: «Гран-при» у номінації «народна хореографія» на Міжнародному дитячому фестивалі «Золотий лелека» в Миколаєві, неодноразові перші та другі місця на Міжнародних фестивалях дитячої творчості в Болгарії (м. Несебр, м. Кранево), диплом Першого ступеню на Міжнародному фестивалі «Kristal star» в Чехії (м. Прага), Гран-при на фестивалі «Зоряна хвиля» в Угорщині (м. Будапешт), перше місце на престижному фестивалі «Eisteddfod» у Великій Британії ( м. Лланголлен).

Для деяких учнів студії закоханість у танець стає професією, для інших – залишається приємним спогадом дитинства. Навіть якщо вони не пов’язали свою долю з мистецтвом, все одно ця любов - на все життя, вона гріє душу протягом багатьох років.

Список випускників

2011

2010

2009

2008

2007

2006